Doğalgaz ayrışım merkezi son aşamaya geldi.

Pamukova ya gelecek doğalgazın ayrışım merkezindeki çalışmalar son aşamaya geldi. RMS-A olarak adlandırılan Akgıda altındaki doğalgaz ayrışım merkezi çalışmalarını yerinde inceleyen Botaş yetkilileri 6 ocak ta borulara gaz verileceğini açıkladılar.

Doğalgaz ayrışım merkezi son aşamaya geldi.
Pamukova-Geyve-Alifuatpaşa doğalgaz altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Pamukova-Geyve-Alifatpaşa’ya verilecek doğalgaz için yapımı devam eden ayrışım merkezinde incelemelerde bulunan Botaş yetkilileri Doğalgaz proje müdürü Hikmet Özdoğan dan bilgiler aldılar.
Ödoğan ayrışım merkezinin yapım aşamasında son anlara gelindiğini anlattı. RMS-A da çalışmalar yapanları ve hassas kaynak işini yakından takip eden botaş yetkilileri tesisin içinde de incelemeler yaptılar.
3200 m2 lik ayrışım alanında Botaştan verilecek 70 barlık doğalgaz 20 bara düşürülerek Pamukova Geyve ve Alifuatpaşa’ya verilecek.
Doğalgaz yüklenici firma olan Akmercan Gepa Doğalgaz Dağıtım San. Tic. Ltd. Şti. Enerji Koordinatörü Yunus Kesgin İse geçtiğimiz hafta ziyaret ettiği Pamukova da doğalgaz ın zamanında bölgeye verileceğini açıklamıştı.
Pamukova doğalgazı verilmesi sözleşmesi imzalandıktan sonra ilk altı ay içinde başlanılması gerekiyordu. Onsekiz ayda ise gazın kullanıcılara verileceği yaptığımız anlaşmada yer aldı. Diyen
Yunus Kesgin
"Akmercangaz Şirketi olarak bizler Eylül ayında çalışmalara başladık. Kısa sürede altyapı çalışmalarımızı bitirme noktasına getirdik. 2011 sonunda gazı vermeyi düşünüyorduk: Ancak hava şartları ve bazı nedenler biraz daha bitim işini geciktirdi. Hedefimiz yeni yılda gazı vermek. Bunun için Önümüzdeki günlerde abone çalışmalarımız başlayacak.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2011, 23:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Depositphotos