Yarın ülkemiz Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ülkemizin Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Yarın ülkemiz Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, ülkemizin yarın (06.10.2015 Salı) Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde Trakya ve Marmara bölgesinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, öğle saatlerinden itibaren İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın, Isparta, Konya’nın batısı ile Afyon’un doğusunda yerel olarak kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olacağı bekleniyor.

METREKAREYE 75 KİLO YAĞIŞ BEKLENİYOR

07.10.2015 Çarşamba günü yağışlı sistemin ülkemizin kuzey ve doğu bölgelerinde etkili olması bekleniyor. Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Karadeniz bölgesi kıyı kesimi, Doğu Akdeniz ile Diyarbakır, Batman, Siirt, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

CUMARTESİ TERK EDİYOR

Yağışlı sistemin 08.10.2015 Perşembe ve 09.10.2015 Cuma günleri de yurdumuzun kuzey ve doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra Cumartesi günü ülkemizi terk etmesi beklenmektedir. 
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 21:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER