banner392

Sakarya’da Kar Yağışı Devam ediyor.

Sakarya da devam eden kar yağışı nedeniyle Valilik Tarafından vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Sakarya’da Kar Yağışı Devam ediyor.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE…!

Meteoroloji verilerine göre; İlimizin kuzey kesimlerinde bugün ilerleyen saatlerden itibaren, yer yer yoğun kar yağışı beklenmektedir. Olumsuz hava koşullarında yaşanabilecek durumlara karşı dikkatli/tedbirli olunması gerekmektedir diyen,

Vali Kaldırım Karla Mücadele Çalışmalarını Gün Boyu Sahada Takip Etti

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, tüm yurdu etkisi altına alan ve İlimizde de etkisini yoğun bir şekilde sürdüren soğuk ve yağışlı hava nedeniyle muhtelif yerlerdeki karla mücadele ve yol açma çalışmalarını yerinde inceledi, TEM’de meydana gelen kazada yaralanan vatandaşlarımızı hastanede ziyaret etti.

“Çalışmaları Yerinde Takip Etti”
Gün boyu karla mücadele çalışmalarını yerinde takip eden ve incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Kaldırım, ilk olarak Akyazı Kaymakamı/Hendek Kaymakam Vekili Yakup Güney ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile birlikte Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü Hendek Bakım İşletme Şefliğini ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı.

“Karayolları ve Belediye Ekiplerine Başarılar Diledi”
Karayolları ekiplerinin yürüttüğü karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, ekiplere başarılar diledikten sonra yoğun kar yağışının etkisini gösterdiği Mahallelerde yol açma çalışmalarını sürdüren Hendek Belediyesi ekiplerine de kolaylıklar dileyerek, sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

“Yaralıları, Hastaları ve Sağlık Personelini Ziyaret Etti”
Buradan Hendek Devlet Hastanesine geçen Vali Kaldırım, görevleri başındaki sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar dilerken, Acil Serviste tedavi gören hastalara ve yakınlarına geçmiş olsun temennisinde bulunup çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

TEM Otoyolunda meydana gelen trafik kazasında yaralanarak hastanede tedavi altına alınan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulunup acil şifalar dileyen Vali Kaldırım, vatandaşlarımızın genel durumları hakkında hastane yönetiminden bilgi aldı.

“Yeşilvadi Mahallesine Ziyaret”
Karla mücadele çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Vali Çetin Oktay Kaldırım, daha sonra Hendek İlçesi Yeşilvadi Mahallesine ziyarette bulunup vatandaşlarımızla bir süre sohbet etti. Mahalle sakinlerinden Yaşar İskefiyeli’nin evine misafir olan Vali Kaldırım, kendisine sağlıklı ve hayırlı bir ömür temennisinde bulundu.

“İtfaiyecilere Başarılar Diledi”
Akyazı Kaymakamı/Hendek Kaymakam Vekili Yakup Güney ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Hendek Grup Amirliğini ziyaret eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alıp tüm ekiplere başarılar temennisinde bulunduktan sonra buradan ayrıldı.

“Sahada Olanlara Moral Vermek İstedik”
Karla mücadele kapsamında ekiplerimizin büyük bir gayretle yürüttüğü çalışmaları yerinde takip ettiklerini ve sahada olan herkese moral vermek istediklerini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Günler öncesinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminleri doğrultusunda beklenen ve geçtiğimiz Cuma gününden bu yana etkisini yoğun bir şekilde sürdüren soğuk ve yağışlı hava hususunda vatandaşlarımızı uyarmış, zorunlu olmadıkça evlerinde kalmalarını ve trafiğe çıkmamalarını istemiştik. Vatandaşlarımızın bu uyarılara genelde uyduğunu görebiliyoruz. Bizler de kar yağışının başladığı ilk saatlerden itibaren sahada görev yapan ekiplerimizin çalışmalarını yerinde inceledik, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımızdan devam eden karla mücadele çalışmaları hakkında bilgiler aldık. Şuana kadar çalışmalarda herhangi bir aksaklık meydana gelmedi. Şehrimizin her köşesinde karla mücadele ekiplerimiz gece-gündüz demeden fedakarca çalışmaktalar, tüm ekipler teyakkuz halindeler.

İl genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı ile birlikte oluşabilecek her türlü ulaşım sorununu ortadan kaldırmak, trafiğin rahatlamasını ve vatandaşlarımızın güvenliği sağlamak amacıyla harekete geçen ekiplerimiz, kar temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar, hepimiz sahada olmaya devam ediyoruz dedi.

“Zorunlu Olmadıkça Trafiğe Çıkılmamalı”
Soğuk ve yağışlı havalarda zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması ve yolculukların ertelenmesi konusunda uyarılarda bulunan Vali Kaldırım, “Tüm ekiplerimiz soğuk ve yağışlı havanın etkileriyle canla ve başla mücadele ederken vatandaşlarımızın da bu konuda onlara yardımcı olmalarını istiyoruz. Kar yağışı ve soğuk ile olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli ve dikkatli olmamız lazım.

Bu gibi yoğun hava muhalefeti maalesef kazalara da davetiye çıkarıyor. Bugün TEM’de meydana gelen kazada birçok vatandaşımız yaralandı. Hendek Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi gören yaralı vatandaşlarımızı ziyaret ettik ve geçmiş olsun temennimizi iletip durumları hakkında bilgiler aldık. Böylesi havalarda zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaya özen göstermemiz en doğrusudur.

“Can Dostlarımızı Unutmayalım”
Ayrıca bu yağışlı ve soğuk kış günlerinde yine dışarıda yaşayan can dostlarımızı da ihmal etmeyelim. Polis, Jandarma ve Belediyelerimizin ekipleri, bizlere ihtiyacı olan sevimli can dostlarımızın tüm ihtiyaçlarıyla hassasiyetle ilgileniyorlar. Onlara karşı bu gibi koşullarda daha duyarlı olmamız lazım.

Farklı alanlarda ve her koşulda büyük bir gayretle çalışan, sahada büyük bir özveriyle görev yapan tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum diye sözlerine ekledi.

Mehmet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER