Pamukova şehidi Gürsel Demir Eskişehir de topağa verildi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerin saldırısında yaralanan ancak kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Gürsel Demir’in Eskişehir'deki cenaze töreninde duygusal anlar yaşandı.

Pamukova şehidi Gürsel Demir Eskişehir de topağa verildi.

Pamukova doğumlu olan Uzman Cavuş Gürsel Demir’in Eskişehirde şehitlik e defnediliceğinin öğrenulmesi üzerine Pamukova danda cenaze töreni katılmak için 2 otobüs dolusu gidenler oldu.

Belediye önünden kaldırılan otobüsler Pamukova Belediyesi tarafından organize edildi.

Şehid Uzman Çavuş Gürsel Demir in cenasezine BBP Genel Başkanı Mustafa Dstici de katıldı.


Eşkişehirde İkindi namazında Reşadiye Camiinde kılınan cenaze namazında ise duygusal anlar yaşandı. Şehit babası Mehmet Demir ile Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver sarılarak birbirlerini teselli etti. Kendisini başsağlığı dileyerek sarılan ve bu esnada gözleri dolan Korgeneral Şanver’e Baba Demir gözyaşları içerisinde, “Komutanım Allah asıl sizleri, ordumuzu korusun. Ne yapalım vatan sağolsun.” dedi.
PAMUKOVA DAN 2 OTOBÜS CENAZE İÇİN BELEDİYE ÖNÜNDEN KALDIRILDI.27 yaşındaki Şehit Uzman Çavuş Demir için 
Reşadiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu ve bekar olan Şehit Demir’in asıl görev yerinin Kayseri olduğu ancak çatışmalar nedeniyle geçici görevle Diyarbakır’ın Sur ilçesine gönderildiği öğrenildi.

Cenaze törenine katılan 
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Şehit Demir’in tabuta Eskişehirspor kaşkolü koydu. Yakınları, cenaze töreninden sonra uzun süre tabuta sarıldı. Eskişehir Şeker Fabrikası'nda işçi olarak çalışan baba Mehmet Demir, anne Döndü Demir ve şehidin kız kardeşi Yüksel Sakarya, yakınlarının destekleri ile ayakta durmaya çalıştı. 

Demir ailesi, cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul etti. Baba Mehmet Demir, kendisini başsağlığı dileyerek sarılan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver’e gözyaşları içerisinde, “Komutanım Allah asıl sizleri, ordumuzu korusun. Ne yapalım vatan sağolsun.” sözleriyle yanıt verdi.

Namaz sonrası Baba Demir, şehit oğlunun tabutuna son kez yakınlarıyla birlikte sarıldı. Oğlunun tabutuna öperek ağlayan Baba Demir, “Allah orduyu korusun. Vatan sağolsun.” dedi. Şehit Demir’in cenazesi askerlerin omuzlarında taşındıktan sonra top arabasına kondu. Top arabasında taşınan Şehit Demir’in naaşı daha sonra Kanlı Pınar Şehitliği’nde toprağa verildi. 
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 21:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER