Hükümetten ilk açıklama!

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında ilgili bakanlar ve güvenlik bürokrasisinin katılımıyla Ankara Kızılay’da düzenlenen güvenlik zirvesi sona erdi. Güvenlik zirvesi sonrası İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısını 34 olarak açıkladı.

Hükümetten ilk açıklama!

MEHMET MÜEZZİNOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Şuanda hastanelerimizde 125 hastamız tedavi görüyor. 125 hastamızın 19’unun durumu ciddiyetini koruyor. 7 hastamız da şuan ameliyatta.24 hastanemizde yaralılar taşındı. Şuanda 14 hastanemizde yaralı var. Tüm yaralılarımızın bilgilerini Alo 184’ten öğrenebilirler. Olay  yerinde vefat edenlerin sayısı 30 olduğunu, hastanede vefat eden sayı ise dört. Tekrar milletimizin başı sağolsun.

EFKAN ALA’NIN AÇIKLAMASI

Otobüs durağında sivil vatandaşlarımıza seyir halinde olan bir araçla saldırı düzenlenmiştir. Kesin olarak yapan örgüt tamamen araştırma tamamlanınca açıklanacaktır. Kesin kanaate varıldıktan sonra bulgular tamamlandıktan sonra açıklanacak. Sanırım yarın bu araştırmalar neticelendirilir.

Seyir halinde olan bir aracın patlatılması ile gerçekleşen bir saldırıdır. Dünyanın her ülkesinde maalesef yüzde yüz engellenebilir bir saldırı türü değil.

Milletimiz bir çok meselenin bizler tarafından nasıl çözüldüğünün şahididir. Türkiye’nin yolunu kesmeye çalışanlar bilsinler ki Türkiye’nin yolunu kesemeyeceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 23:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER