banner392

Ziraat Mühendisi Yavuz Ağı, İYİ Parti Sakarya'dan milletvekili aday adayı

Ziraat Mühendisi Yavuz Ağı Sakarya milletvekilliği için İYİ Parti’den aday adayı oldu. Ağı, Siyaset yolculuğunu sevgi, saygı, dostluk, barış ve kardeşlik ikliminde tüm insanlığa fayda sağlayacak şekilde başlatmak istediğini belirtti.

Ziraat Mühendisi Yavuz Ağı, İYİ Parti Sakarya'dan milletvekili aday adayı

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Yavuz ağı: ‘’1962 Çorum doğumluyum. Öğrenim hayatımı Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladım. 1989-1990 tarihlerinde Tarım Kredi Kooperatifleri B. Konya Bölge Müdürlüğünde teknik eleman, 1990-1992 yıllarında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Mardin Tarım İl Müdürlüğünde Teknik eleman ve Şube müdürü olarak görev aldım. 1992-1994 yıllarında Yalova İlçe Tarım Müdürlüğü, 2005-2006 yıllarında Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde idarecilik yaptım. 2006-2007 yıllarında Yalova Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü müdürlüğünde görev alırken son çalışma yerim 2007-2020 yıllarında Sakarya Tarımsal Araştırma Enstitüsü müdürlüğünden emekli oldum’’ diye belirtti.

Ağı: ‘’Ülkemizde; Devletin kurucu değerleri olan Demokratik, laik sosyal hukuk Devleti büyük yaralar almış, Cumhuriyet Türkiye'sinin kurumları, kuralları bozulmuş kontrolsüz göçler ile ulus Devletimiz sabote edilmiş, özellikle Adalet, Eğitim, Ekonomi iflas etmiş, tarımsal dengelerimiz plansız ve programsız bir şekilde alt üst edilerek tarımsal ürün arz istikrarı bozulmuştur. Bu sorunların çözümünün ancak İYİ Partimizin iktidarında gerçekleştireceğimize inandığım için, bu duygu ve düşüncelerle; İYİ Parti Sakarya Milletvekili aday adaylığımın sizlerin de desteğiyle hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Mehmet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER