Vatan Partililer, Ermeni Soykırımı yalanına karşı Taksim'de yürüdüler.

Vatan Partisi, Ermeni Soykırımı yalanına karşı Taksim'de yürüdü. Yürüyüş sonunda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Taksim Meydanı'ndaki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.

Vatan Partililer, Ermeni Soykırımı yalanına karşı Taksim'de yürüdüler.

BEYOĞLU İstiklal Caddesi'ndeki Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nda toplanan Vatan Partililer, Fransız Konsolosluğu'na yürüdü. Yürütüşte,"Türk-Ermeni kardeştir, Amerika Kalleştir"ve "Soykırım yapmadık, vatan savunduk" sloganları atıldı. Polis tarafından Taksim Meydanı'na çıkmalarına izin verilmeyen Vatan Partisi, Konsolosluk önünde basın açıklaması yaptı. 

 

Doğu Perinçek burada yaptığı açıklamada, "24 Nisan 100. Yıl. Mazlum milletlerin de 100. Yılı var. Bugün İngiliz ve Fransız emperyalistlerinin Çanakkale'de kara savaşını başlatarak vatanımıza saldırdıklarının 100. yılı. Önce zırhlılarıyla geldiler.

Çanakkale Boğazı'na gömdük. Arkasından 100 yıl sonra bugün vatan toprağına çıktılar. Hindularıyla, Anzaklar'ıyla Avustralya'dan, Yeni Zelanda'dan, Afrika'dan getirdikleri mazlum insanları üzerimize sürdüler. Sözde Ermeni Soykırımı'nı; o zaman 'soykırım' yoktu 'Ermeni kırımını' savaş propagandası olarak ortaya sürdüler. Türk Milletine karşı savaş propagandası olarak başladı. Bugün 100 yıl sonra da bu bir savaş propagandasıdır.' Bugün 100. Yıl sonrada Ermeni Soykırım yalanı bir savaş propagandasıdır" dedi.

Açıklamalarında ABD Başkanı Barack Obama'yı da hedef alan Doğu Perinçek, "Ey emperyalist Amerika, bugün aynı oyunu Kürdistan planları diye oynuyorsun. Buradan senin maskeni düşürüyoruz. Sen Ermeni dostu Kürt dostu değilsin. Sen 1.5 milyon Iraklıyı çöle gömen, katledensin. Sen yüz binlerce Suriyeliyi öldürensin" diyerek tepki gösterdi. 
Açıklamanın ardından Perinçek ve beraberindeki 15 partili, Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.

Yürüyüşte, Ermeni Soykırımı iddialarında adı kullanılan Hrant Dink'in Amerikan emperyalizmine karşı yurt sever tavrını simgeleyen, "Amerika bu, gelir o kendi hesabını yapar, işine bakar, işi bittiğinde çeker gider" sözünün yazılı olduğu pankartlar taşındı.  


Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2015, 01:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER