Erdoğan Isır Akçakaya mahallesinde su kesintisine tepki gösterdi.

Bayram öncesi Pamukova ya gelen CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, İlçe binasında yaptığı açıklamada Akçakaya mahallesine 1 aydır su kesintisi uygulanmasına sert tepki gösterdi.

Isır; Yetkililere seslendi: “ Akçakaya’ya bayram gelmeyecek mi sanıyorsunuz”dedi.

 “Sakarya’nın Pamukova ilçenin bir mahallesinde yaklaşık bir aydır su akmıyor. Oraya gittik insanlarla görüştük. Çalmadıkları kapı kalmamış.

Sayın büyükşehir belediye başkanım. Sakarya Belediye Başkanım..!

Sayı Sakarya Saski Genel müdürüm..!

Sayın Pamukova Belediye Başkanım..! Niçim müdahil olmayorsunuz? Sizler evinizde çeşmelerden su akarken bu mahalleşi hiç mi düşünmüyorsunuz? Bu insanları hiç mi düşünmüyorsunuz? Yani Akçakaya ya bayram gelmeyecek mi?

21. Yüzyılda bu nasıl bir dönemdir, ülkemizde her şeyin bol olduğu bir dönemde, bir köyde, bir mahallede bir aydır nasıl su akmaz? Bunu nasıl reva görüyorsunuz? Bununla ilgili nasıl yaşabiliyorsunuz? Bu şikayetler size geldiği zaman nasıl görmezden gelebiliyorsunuz?

Derhal Akçakaya’nın su sorunun çözülmesini istiyoruz. Oradaki vatandaşlarımızın mağdur edilmemesini istiyoruz. Biz elimizden ne geliyorsa bunu yapacağımızı bilmesiniz isteriz” dedi.

Pamukova da Sulama Birlinin de Çiftçiye destek olmasını istedi.

Su pompalarının çalışmadığını söyleyen başkan Erdoğan Isır;  

“ÇİFTÇİMİZİN ÇOK BÜYÜK BİR İSYANI VAR”

 “Pamukova Sulama Birliğinin 4 tane su pompasından sadece 1 tanesinin çalıştığını gördük” dedi.

Erdoğan Isır. Bölgedeki çiftçilerimize yeteri kadar su verilmediğini gördüklerini söyledi. “Bakın bu bölgede her türlü ürün yetiştirebilirsiniz, Karadeniz bölgesinden o nadir yetişen çay dışında bu bölgede bu bölgede her türlü ürünü yetiştirebilmeniz, sağlayabilmeniz olanaklı. Fakat siz çiftçimizi destek vermiyorsunuz. Derhal buradaki pompaların düzeltilmesini istiyoruz” dedi.

Kurban Bayramı mesajı

Erdoğan Isır Tüm vatandaşların kurban bayramlarını da kutladı.

“ Yurttaşlarımız yollara dikkat etsinler. Trafik kurallarına, işaretlerine uysunlar. Sevdikleri ile aileleri ile Kurban Bayramının tadını çıkarsınlar. Tüm yurttaşlarımıza sağlık, mutluluk dolu bayramlar diliyorum. Bizi bırakılan Cumhuriyetimize, coğrafyamıza sahip çıkalım. Bizler ele ele verirsek, gönül gönüle verirsek, kenetlenirsek, birbirimizi ötekileştirmezsek bunu başaracağımıza inanıyorum. “dedi.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER