banner392

Ender Serbes CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldu

İş İnsanı Ender Serbes, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Sakarya Milletvekili Aday Adayı oldu. Serbes, Ankara’ya, CHP Genel Merkezi’ne giderek aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Ender Serbes CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldu

Sakarya’da bağımsız siyaset yaparken, geçen yıl nisan ayında CHP’ye katılan Ender Serbes’i, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel merkezdeki makamına kabul edip CHP rozetini takmıştı. Serbes, 14 Mayıs’da yapılacak milletvekili seçiminde CHP’den aday adayı oldu.

HEYECANLA ARIYORLAR
Serbes, yaptığı açıklamada, siyaseti sadece halkın sorunlarının çözümü için yaptıklarını belirterek “Bugüne kadar Sakarya’da toplumun bütün kesimlerinin sesi olmuştuk. Seçim kararı alınır alınmaz, telefonlarım hiç susmadı. Muhtarlardan, sivil toplum örgütlerinden, odalardan, vakıflardan, derneklerden, hemşerilerimizden, basından, toplumun bütün kesimlerinden heyecanla arayanlar, ne yapacağımı soranlar, mecliste ‘sesimiz ol’ diyenler oldu. Milletimize hizmet noktasında her türlü göreve talibiz.” diye konuştu.

CHP MAZLUMUN GERÇEK SESİ OLDU
Mevcut iktidarın, kurumları ve toplumu ne hale getirdiğini acı tecrübelerle gördüklerini anlatan Serbes, milletin böyle bir siyasi anlayışı artık güçlü bir şekilde reddettiğini kaydetti. Mazlum milletin gerçek sesinin günümüz CHP’si ve Millet İttifakı olduğunun altını çizen Serbes, bu ittifakın toplumun tek umudu olduğunu vurguladı. CHP’nin halk ile kucaklaştığını, milletin her türlü sorununa gerçekçi ve uygulanabilir projeler ürettiğini dile getiren Serbes, “CHP mazlum, fakirin, fukaranın, ezilen milletimizin sesi oldu. Kimseyi ötekileştirmeden, tüm inançlara, farklı hayat tarzlarına saygı göstermekle kalmıyor sahip çıkıyor. Devlet yönetiminde şeffaflık, liyakat, hesap verebilirlik, eşit ve hakça paylaşım, güçler ayrılığı ilkesi gibi evrensel demokratik yönetim sistemini savunuyor.“ diye konuştu.

BU KUTLU MÜCADELEYE DESTEK VERMEK İSTİYORUM
Bu kutlu yoldaki mücadeleye destek vermek, katkıda bulunmak istediğini ifade eden Serbes, “Milletimizin, yüzünü güldürecek, yarınlara umutla baktıracak, gelecek kaygısı ve korkusu yaşatmayacak, kendisini güvende hissettirecek bu yeniden inşa sürecine bende katkı vermek istiyorum.“ dedi.


 

Mehmet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER