Bahçeli Sakarya ya geliyor.

Seçim süreci boyunca en fazla miting yapan lider ünvanına sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli 20 Mayıs Çarşamba günü saat 15:00’de Kent Meydanı’nda Sakaryalılara seslenecek. MHP İl Başkanı M. Levent Bülbül, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Sakarya’ya gelmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Bahçeli Sakarya ya geliyor.

Bülbül açıklamasında: ‘’Bizimle yürü Sakarya’’ sloganı ile çıktığımız bu yolda 20 Mayıs Çarşamba günü ilimize teşrif edecek olan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in Sakarya halkına sesleneceği  mitingimize tüm Sakaryalıları davet ediyorum.’’ Şeklinde konuştu. 3 Mayıs Türkçülük gününde partisinin seçim beyannamesini açıklayan MHP Lideri partisinin seçim beyannamesini bu kez Sakarya’da anlatacak.

BÜYÜKŞEHİR  YASASI

Seçim beyannamesinde dikkat çeken önemli vaatlerden biri Büyükşehir yasasını tamamen kaldırma sözüydü. Bu yasanın değiştirilmesi ile kapatılan beldelerin yeniden belediye statüsüne kavuşturulması hedefleniyor. Ayrıca bu yasanın kaldırılmasıyla çiftçiye hak ettiği destek verilecek, beldelerin hizmet araçları geri verilecek, taşımalı eğitim sorunu çözülecek ve hayvancılıkta ruhsat alımı kolaylaştırılacak. Ayrıca yasanın değişimi ile haksız olarak alınan yüksek su bedelleri ile atık su bedelleri alınmayarak vatandaşın bu yöndeki mağduriyeti giderilmesi isteniyor.

EMEKLİYE YILDA 2800 TL ‘EMEKLİ DESTEĞİ’

MHP iktidarında emeklilere Mart ve Eylül aylarında 1400 TL’den yılda 2800 TL verilmesi planlanıyor. Bu destek ile emeklilerin mağduriyeti giderilmesi hedefleniyor. Ayrıca emekli aylıkları yıllık enflasyon üzerinden düzenli olarak zam yapılması isteniyor.

ASGARİ ÜCRET

Seçim beyannamesinde dikkat çeken maddelerden bir diğeri de asgari ücretin net 1400 TL’ ye çıkartılma sözüydü. Bunun yanısıra 100 TL ulaşım desteği verilmesi ile birlikte taşeron işçilerin kadroya alınması hedefleniyor.

MAZOT  1,75 OLACAK!

Özellikle Sakaryalı çiftçilerin mahsullerini zarar ederek sattıkları ve bu yüzden üretim yapmaktan kaçınan çiftçiler düşünülerek mazotun 1,75 liradan verilerek tekrar üretime teşvik edilmesi arzulanıyor.

TERÖR SORUNU VE ÇÖZÜM SÜRECİ

MHP Liderinin konuşmalarında her fırsatta ‘İhanet Süreci’ olarak adlandırdığı sürecin MHP iktidarı ile son bulması bekleniyor. Devlet Bahçeli beyanname konuşmasında ‘’Terörün kökünü kazıyacağız’’ iktidarın çözüm süreci boyunca verdiği tavizleri Sakaryalılara anlatması bekleniyor. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 00:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER