Kılıçdaroğlu'na saldırı Sakarya'da da kınandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır ve İl Yönetimi 21 Nisan’da Ankara Çubuk’ta ki şehit cenazesinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen saldırıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu'na saldırı Sakarya'da da kınandı.

AKM önünde gerçekleşen basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ve üyeleri dışında Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, İyi Parti ve Saadet Partisi temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı.

Isır, basın açıklamasının 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek şekilde genel merkezden iletildiğini belirtti. Isır basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ‘’Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

Protesto Değil, Organize Bir Eylem Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

Saldırının Azmettiricileri Bellidir.

Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘’İki büyük eserimden biri’’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağıza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

Aynı Emperyalist Güçlerin Hizmetkarları

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehir cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

Türkiye’yi  Korku ve Terör Ortamına Sürüklemeye Çalışanlara Karşı Uyanığız Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘’Gün kızgın demiri soğutma günüyse’’ herkes de buna göre davranmalıdır. Anca demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı Derhal İstifa Etmelidir.

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenleri saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

Milli Savunma Bakanı’nın Bahsettiği ‘’Mesaj’’ Nedir?

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘’ O evi yakın’’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘’Mesajlarınızı verdiniz’’ demek ne anlama gelmektedir?

Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Teşekkür ediyorum.’’ dedi

Kalabalık basın açıklaması sırasında zaman zaman “Hak, hukuk, adalet’’ ve ‘’ Soylu İstifa!’’ sloganları attı. Kalabalık basın açıklamasından sonra olaysız olarak dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 23:17

Mehmet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER