Serbes: Sofuoğlu’na yakışmadı.

 Böyle bir konuşma bir hocaya yakışmaz

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ebubekir Sofuoğlunun maksadını aşan konuşmasının hiçbir şekilde kabul edilemez.

Sofuoğlu bir televizyon kanalında üniversite ile fuhuş kelimesini bir arada kullanmasının bile, bir üniversite öğretim üyesine yakışmadı. Sofuoğlu tüm üniversite camiasından ve Sakaryalılardan özür dilemeli.

VELİLERDEN DE ÖZÜR DİLEMELİ

Sofuoğlunun konuşması asla kabul edilemez. Sadece öğrenciler değil, bu konuşmanın velileri de çok rahatsız. Bu konuşma her yönüyle sıkıntılı. Bir üniversite hocası nasıl böyle bir ifade kullanabilir. Fuhuş evlerini nereden biliyor. Eğer biliyorsa neden emniyetin ahlak masasına bildirmemiş. Sakaryada binlerce öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerin velileri var. Hoca böyle cümleler kurarken öğrencileri ve velileri inciteceğini bilmiyor mu? Gerçekten çok yazık.

SAKARYAYI DA ZAN ALTINDA BIRAKTI

Sofuoğlunun bu açıklaması Sakaryayı da zan altında bıraktı. Sofuoğlu Sakaryanın da adını fuhuş olayı ile anması da zaten başlı başına büyük bir sıkıntı. Çocuklarını okutmak için Sakaryaya gönderen veliler, çocuklarını emanet ettikleri il ve orada bulunan üniversite hocalarının böyle bir açıklama ile gündeme gelmesini nasıl değerlendirir. Sofuoğlu bunu da mı düşünmedi acaba. Nasıl böyle bir hassas konuda genelleme yapabilir. Hoca Sakaryadan, öğrencilerden ve velilerden fakat, amasız’ özür dilemeli.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.