Toyota Hastanesi Sadıka Sabancı Hastanesi oluyor.

Sakarya da 23 yıldır sağlık alanında önemli hizmetler veren TOYOTA Hastanesi Sabancı Vakfı ile yapılan anlaşma ile Hastanede renovasyon yapılacak ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi adı Sadıka Sabancı Hastanesi olarak değişecek

Toyota Hastanesi Sadıka Sabancı Hastanesi oluyor.

 TOYOTASA Acil Yardım Hastanesi’nin çağın gereksinimlerine uygun modern bir yapıya kavuşması için planlanan çalışmaların proje aşamasını yerinde inceleyen Genel Sekreter Sağlam, “Proje tamamlandığında ilimiz tamamen yenilenmiş bir hastaneye kavuşmuş olacak.” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam23 yıllık TOYOTASA Acil Yardım Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Kısa bir süre önce Sağlık Bakanlığı ile Sabancı Vakfı arasında imzalan protokolle, mevcut hastanenin bakım, onarım ve tadilatlarının tamamlanması ve 2000 m2 yeni bir hastane binası daha inşa edilmesine yönelik büyük projenin çalışmaları başladı.
SAĞLIK HİZMETİ AKSAMAYACAK
Genel Sekreter Sağlam’a proje çalışmaları kapsamında Hastane Yöneticisi Op. Dr. Turgay Şimşek bilgi verdi. Mevcut ana binada yatak kapasiteni artıracak çalışmaları da kapsayan renovasyon ve güçlendirme çalışmalarının 2000 m2 yeni binanın yapımı sonrasında başlanacağı belirtilirken, bu çalışmalar kapsamında hastanenin sağlık hizmeti vermeyi sürdüreceği kaydedildi.
HASTANENİN İSMİ DEĞİŞECEK
Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nin ilimizde önemli bir noktada bulunduğunu dile getiren Genel Sekreter Sağlam “Sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması, hasta ve çalışan beklentilerinin karşılanması, Bakanlığımızın standartlarına ulaşabilmesi açısından mevcut hastanemizin renovasyonu ve ek hizmet binasının inşası ile daha kaliteli ve beklentilere cevap verebilecek fiziki mekânlara sahip olunacak. Yapılacak yeni bina ile renovasyonu yapılacak mevcut bina birbiriyle aynı görünümde olacak. Sabancı Vakfı şu an kullanılan mevcut binanın yenilenmesi ve güçlendirilmesi için 5 milyon liralık bağışta bulunacak. Protokole göre hastanenin ismi değişerek Sadıka Sabancı Hastanesi olacak.” dedi.
 
YEPYENİ BİR HASTANE OLACAK
Mevcut bina yenilendiğinde burada tamamen yataklı servislerin hizmet vereceğini kaydeden Sağlam“Bakanlığımız tarafından 2 katlı olarak mevcut binanın arkasında yapılacak yeni binada6 ameliyathane, tıbbi görüntüleme ünitesi, laboratuvar, cerrahi yoğun bakım ünitesi, acil servis olacak.1993 yılında yapılan mevcut hastane binası zamanla modernliğini kaybetmişti. Planlanan bu çalışmalar tamamlandığında yatak kapasitesi artmış, modern, teknolojik ve işlevsel yapılara göre yenilenmiş, çok güzel bir hastanemiz daha ilimize kazandırılmış olacak.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 23:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER