banner400

Serbes: Koronavirüsün şakası yok ciddiye almak gerekir

Eşiyle birlikte Covid-19 tanısı konularak geçen hafta hastanede tedavi altına alınan Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, taburcu oldu.

Serbes: Koronavirüsün şakası yok ciddiye almak gerekir

Serbes, yaptığı açıklamada, evde bir süre daha istirahat edeceklerini söyledi. Hastalığın süreciyle ilgili bilgi veren Serbes, baş ağrısı , halsizlik, solunum güçlüğü gibi belirtiler başlayınca sağlık kuruluşuna başvurduklarını, yapılan tetkiklerde kendisi ve eşinin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını belirtti. Hemen Sakarya Yenikent Hastanesinde tedavi altına alındıklarını belirten Serbes Hastaneye erken başvurumuz sebebiyle tedavi altına alınmamız hastalığın ağır seyretmesini engelledi. Yaklaşık bir hafta hastanede tedavi gördük. Çok şükür eşim de bende çok iyiyiz. Bir süre daha evde istirahat edeceğiz.” dedi.

COVUT-19UN ŞAKASI YOK

Hastalığın seyrinin kişiden kişiye değişiklik gösterdiğini ancak yıpratıcı bir hastalık olduğunu dile getiren Serbes, bu bakımdan Koronavirüsün ciddiye alınması gerektiğini vurguladı. Tıbbi destek olmadan bir çok kişinin bağışıklık sisteminin bu hastalığı yenmeye yetmediğini anlatan Serbes, “Öncelikle hastalıktan korunmak büyük önem taşıyor. Bunun için uzmanların dediği gibi maske, mesafe ve temizlik hayati önem taşıyor. Herkesin bu 3 kurula titizlikle uyması gerekiyor. Hasta olmamak en önemlisi. Ancak hastalık belirtileri varsa da mutlaka bir sağlık kuruluşuna gitmekte büyük fayda var. Hastalık çok ilerlemeden tedavi olmak tedavi sürecine olumlu katkı sağlıyor.” diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MİNETTARIZ

Doktordan hemşiresine kadar tüm sağlık çalışanlarının büyük özveri ile görevlerini yaptıklarının altını çizen Serbes, Sağlık personelimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Canları pahasına hastalarını iyi etmek için büyük çaba harcıyorlar. Eşim ve ben buna şahit olduk. Emeklerinin karşılığını hiçbir şey ödeyemez. Gece gündüz demeden, bıkmadan usanmadan görevlerinin başındalar. Allah onlardan razı olsun. Gerçekten çok kutsal bir görev yapıyorlar. Hepsine minnettarız. “ şeklinde konuştu.

Her kesimden kendisini arayarak geçmiş olsun ve dua dileklerini iletenlere de teşekkür eden Serbes, Umarım tüm hastalar bir an önce sağlığına kavuşur. Allah bütün hastalara şifalar versin. “ dedi.

Mehmet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER