İlçe hastaneleri güçleniyor

Yapımı süren Geyve İlçe Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan Genel Sekreter Sağlam “Birer birer yeni hizmet binalarına kavuşan ilçe hastanelerimizin, yenilenen fiziki yapılarıyla hizmet çeşitliliği artıyor. Bölge halkı kendi ilçesinde birçok derdine derman buluyor.” dedi.

İlçe hastaneleri güçleniyor

 Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam ile Tıbbi Hizmetler Başkanı Opr. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkanı  Dr. Hasan Bektaş ve Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu,  Toyotosa Acil Yardım Hastanesi Başhekimliğine atanan Uz.Dr. Hayal Uzelli Şimşek’e “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Toyotasa Hastanesi’nin rezitasyon projesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak yeni hizmet binasıyla ilgili ayrıntılarda konuşuldu. Ziyarette, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü V. Abdurrahman Kandemir, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kevser Ali kılıç’da hazır bulundu.

YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI

Genel Sekreter Sağlam ve beraberindeki heyet daha sonra Geyve İlçe Devlet Hastanesi’nin yapımı süren yeni hizmet binasını incelemek üzere Geyve’ye hareket etti. Hastane Yöneticisi Başhekim Uz. Dr. Semih Songür, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Kbilay Gündoğdu, İdari ve Mali İşler Müdürü  Özcan Özkan,

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kamile Atalay ile Hastane Müdürü Muhammet Çelik’in karşıladığı Genel Sekreter Sağlam, inşaat sahası ve yeni binada incelemelerde bulundu. İnşaatın yüzde 80 oranında tamamlandığını dile getiren Başhekim Songür, Genel Sekreter Sağlam’a yeni binanın iç dizaynı ve kullanım alanlarıyla ilgili bilgi verdi.

İLÇE HASTANELERİ YENİLENİYOR

İlçe hastanelerinin fiziki anlamda modern binalara kavuştuğunu dile getiren Genel Sekreter Sağlam “Akyazı, Hendek, Karasu, Kocaali, Sapanca yeni ve modern binalarında hizmet veriyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde Serdivan’da yeni binasında hizmet vermeye başladı. Kadın Doğumevi ve Çocuk Hastanemizin inşaat çalışmaları sürüyor. Geyve Devlet Hastanemizin yeni binası büyüt ölçüde tamamlandı. Pamukova ve Ferizli’de yeni hastane binalarının yapılacağı yerler belirlenerek proje çalışmaları başladı. Kaynarca Devlet Hastanemizin yenilenen hizmet binasında bir takım eksiklikler tespit edildi. Bunların tamamlanması için yüklenici firmaya süre verildi. Çalışmaların bitmesinin ardından Kaynarcalılarda modarnize edilerek yenilenen binada çok daha güzel bir sağlık hizmeti almaya başlayacak.  Birer birer yeni hizmet binalarına kavuşan ilçe hastanelerimizin yenilenen fiziki yapılarıyla hizmet çeşitliliği de artıyor. Bölge halkı kendi ilçesinde birçok derdine derman bulabiliyor. İlçe hastanelerimizi her anlamda desteklemek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 00:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Pamukova
Pamukova - 2 yıl Önce

pamukova devlet hst. ne olacak nezaman yapilacak uz.dr ve dr. personeli yeterli olmayan hst. hastalar i̇le ve i̇zmite gelmekten bıktı

SIRADAKİ HABER