Domuz Gribine karşı Sağlık Bakanı cepten de uyardı.

Türkiye genelinde Domuz Gribinden ölenler olması üzerine Bazı hastanelerde “ Kırmızı alan” uygulamasına geçilirken Ayfonkarahisar da Ak Parti Kampında olan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu soru soran gazetecilere “Panik Yapmayın” dedi.

Domuz Gribine karşı Sağlık Bakanı cepten de uyardı.
 Gazetecilere griple ilgili bilgilen veren Bakan peşinden de cepten attığı mesajlarla vatandaşları uyardı. Ülkenin geneline cepten mesaj çeken Sağlık Bakanı şunları yazdı.

 

Gripten korunmak elimizde. Kişisel

Hijyene dikkat edin,

Sık sık el yıkayın,

Yeterli ve dengeli

Beslenin. Sağlık Bakanı Dr. M. Müezzinoğlu

 

Ülke genelinde ise Domuz Gribinden ölenler var.

HASTANEDE ALARM
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başvuran ve domuz gribi şüphesi taşıyan hasta sayısının 3'e yükselmesiyle birlikte hastanede alarm verildi. Hastanenin Acil Servis binasındaki "Kırmızı Alan" içindeki ve çevresindeki görevliler ile hasta yakınları maske takarak dolaşmaya başladı. Başka hastanelere sevk edilen hastaların ve çalışanların da maske takarak görev yaptıkları görüldü.

PANİK YAPMAYIN
Müezzinoğlu, AK Parti Afyonkarahisar Kampında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.Domuz gribi vakalarına ilişkin bir soru üzerine Müezzinoğlu, "Panik yapmayın" çağrısını yineledi. Müezzinoğlu, "Şu an itibariyle domuz gribi teşhisiyle salt ölen vaka sayımız 2 ama domuz gribi H1N1 virüsünün de etken olduğu ilave hastalıklarında olduğu böbrek yetmezliği, kardiyovasküler hastalıklar, immün sistem yetersizliği gibi, 65 yaşın üzerinde farklı sağlık sorunları olup da vefat eden ve bu vefat edenlerin içinde de H1N1 virüsü teşhisi koyduğumuz vaka sayısı da 12. Dolayısıyla vefat edenlerin tamamını H1N1 virüsünden vefat etmiş gibi kamuoyuna deklare etmek ve burada paniğe sebep olmak doğru değil" diye konuştu. Viral enfeksiyonlar, gribal enfeksiyonlar açısından öncelikle çocuklar adına annelerin, babaların ve bütün vatandaşların hijyen açısından tedbir almalarını, sağlıklı beslenmelerini ve sulu gıda almalarını öneren Müezzinoğlu, "El ve ağız sağlığına ne kadar çok dikkat edersek, direncimizi düşürecek ilave yüklerden ne kadar uzak durursak, bir de sağlıklı beslenme ve ortamın temiz havasına ne kadar çok dikkat edersek inanıyorum ki viral enfeksiyon salgınlarından da toplum olarak o kadar az etkileneceğiz" ifadelerini kullandı.
BAKAN CEPTEN MESAJ ATTI.


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
RASIT DEMIR-ALMANYA
RASIT DEMIR-ALMANYA - 2 yıl Önce

bu saglik bakani gitmeli yerine genc dinamik bir bakan gelmeli-pamukovaya kümes hastahaneyi layik görüyor!

SIRADAKİ HABER