Özcan Pehlivanoğlu Sığınmacıları kaleme aldı.

“Türkiye'nin bu kadar yoğun bir şekilde maruz kaldığı sığınma göçüne de tesadüf diyemeyiz” diyen Özcan Pehlivanoğlu, "Aşırı şekilde sığınma göçüne maruz kalıyoruz” dedi.

Özcan Pehlivanoğlu Sığınmacıları kaleme aldı.

İŞTE ÖZCAN PEHLİVANOĞLU’NUN YAZDIĞI BUGÜNKÜ YAZISI

SIĞINMACI!..

Eskiden İçişleri Bakanlığı yapmış olan bir siyasetçi ile üç beş arkadaş sohbet ederken "Türkiye'de olan biten şeylerin hiç biri tesadüf değildir." demişti.

Bu gerçekten samimi bir itiraf ya da saptamadır!

O nedenle, Türkiye'nin bu kadar yoğun bir şekilde maruz kaldığı sığınma göçüne de tesadüf diyemeyiz...

Yani sığınmacılar "bizim ülkemizde savaş var hadi Türkiye'ye gidelim" dememiş aksine bilerek Türkiye yönlendirilmiş ve Türkiye'nin sınırları da bunlara her nedense açılıvermiştir!

Anlaşılan o ki, Türkiye demografik yapısını, kültürünü, dilini bozan ve ekonomisini zayıflatan planlı bir saldırıya maruz kalmıştır.

Tarihimizde bu ilk değildir. Bundan öncede Türkiye benzer göçlere uğramış aynen bugün olduğu gibi "insani ve dini değerler" öne konularak bu göçler kabul edilmiştir.

İspanya'dan Yahudilerin Osmanlı ülkesine göçü ile başlayan tarihi süreç Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu'dan Türkiye'ye yapılan göçlerle devam etmiştir. Bu göçler Türklere çok ağır bedeller ödetmiştir.

Yine son sığınmacılar da, Türklere tarihte olduğu gibi günümüzde de, çok ağır bedeller ödetmeye başlamıştır. Görülmektedir ki, bu bedeller giderek ağırlaşacaktır.

İçişleri Bakanlığı'nın son açıklamasına göre İstanbul'da yasal olarak kaydı bulunan sığınmacı sayısı 1.300.000 binin üzerindedir. Kaçak olarak yaşayanların sayısını düşünmek bile istemiyorum.

Türkiye'nin bu sığınmacılara 100 milyar doların üzerinde harcama yaptığı değişik kişiler tarafından ifade edilmektedir. Vatandaşlarımız ağır bir geçim sıkıntısında iken bu paraların bir plan dahilinde Türkiye'ye sokuldukları ayan beyan görülen bu insanlara harcanmış olması en hafif tabir ile gaflettir.

Hatay, Kilis, Gaziantep ve Adana başta olmak üzere bir çok ilimizde durum can sıkıcıdır ve bu durum yerel yöneticilerce açıkça ifade edilmektedir.

Bu sığınmacıların çoğunlukla Suriye olmak üzere Irak, Afganistan, Pakistan ve Afrika'nın muhtelif bölgelerinden geldiği görülmektedir.

Düşünün Kabil 'den yola çıkan bir adam yürüyerek (!) ve hiç bir engelle karşılaşmadan ilginç bir şekilde İstanbul'a ulaşabilmektedir...

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 11:00

Mehmet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER