banner392

Doktor Mehmet Öz, Koronavirüse karşı tedbirleri anlattı.

Amerikalı Türk Doktor Prof. Dr. Mehmet Öz Koronavirüse karşı neler yapılması gerektiğini anlattı.

Doktor Mehmet Öz, Koronavirüse karşı tedbirleri anlattı.

İŞTE ÖZÜN’ ÜN DİKKAT ÇEKTİĞİ  ÖNEMLİ NOKTALAR.

 Merhaba ben Profösör. Mehmet Öz:

“ Türkiye de virüs görüldükten sonra önlemler arttı, okullar kapandı. Atariler iptal edildi. Birçok işyeri evden çalışma modülüne geçti. Bu yüzden evlerimizde her zamankinden fazla zaman geçiricez. Kalabalık yerlere gitmiyorsunuz. Dikkat ediyorsunuz.

Ancak evlerinizde hijyene dikkat etmeniz gereken nottalar var.

Bulaşık Süngeri: Her gün çamaşır suyunu bekletin, sık sık değiştirin. Çamaşır, bulaşık makinesini haftada bir kez bir bardak çamaşır suyuyla makinelerinizde boş yıkayın.

Labaratuar altı va kulezötler: Hergün deterjanla temizleyin.

Elektronik Cihazlar: Bilgisayar Televizyon Kumandaları ve tabletler, telefonlar bunları temiz tutmazsanız kötü. Bunun için elerinize dokunmadan sık sık temiz bir bezle silin.

Kapı, Dolap, Pencere Kolları: Günde iki kez temiz bir bezle silin ve evde eğer dışarı çıkmanız çok gerekiyorsa arabanızı da unutmayın.

Arabalarda: Pencere düğmeleri, direksiyon, vites kolu, el freni, pencere düğmeleri, her birini Dezenfekte edin. Silin.

Aslında biz Türlerin kolonya alışkanlığımız var. Eskiden her eve gidildiğinde kolonya ikram edilirdi. Arabanızda, çantanızda her gittiğiniz yerde lütfen bulundurunuz.

Çanta ve Cüzdanlarınız; Her gün lütfen silin.

Kağıt para ve Cüzdanlara: Dikkat edin. Virüslerin oralarda yaşama süresinin uzun olduğu gösterildi.  O yüzden Kredi kartınızı her gün silin.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER