Doğalgaz ekipleri güvenlik kontrollerini tazelediler.

AKMERCAN GEPA Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bölge Müdürü Mustafa HACIALİOĞULLARI Geyve, Alifuat Paşa ve Pamukova’da bulunan doğal gaz şebekesinin genel bir kontrolden geçtiğini belirtti.

Doğalgaz ekipleri güvenlik kontrollerini tazelediler.

Akmercan GEPA İşletme şefliği Acil Müdahale ekipleri, Geyve, Alifuat Paşa ve Pamukovalıların can ve mal güvenliği için 296 kilometrelik şebeke hattında, 7 bin 335 adet servis kutusunda ve tüm şebeke müştemilatlarında kaçak taraması tamamlandı. Akmercan’dan yapılan açıklamada; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) mevzuatı doğrultusunda, olası kaçakların tespiti ve gereken tedbirlerin alınması amacıyla yılda 2 kez, metan gazına duyarlı cihazlarla, Acil Müdahale ekipleri tarafından Geyve, Alifuat Paşa ve Pamukova cadde ve sokaklarında doğalgaz kaçak kontrolü yapıldığı Çalışmalarda herhangi bir kaçak durumuna rastlanmadığı belirtildi.

Kaçak tarama faaliyetlerinin, gelişmiş teknolojiyle donatılmış araçlarla yapıldığı, araçların ortamda ve menhollerdeki hava-gaz karışımını çekerek, aracın içindeki bilgisayar bağlantılı cihazla ölçtüğü belirtilerek, metan gazına duyarlı bu cihazın, gaz kaçağı durumunda da 2 saniye içinde gazı algılayıp, araçtaki cihazdan sesli ve görüntülü alarm sinyali verdiği bildirildi. Bu araçların giremediği bölgelerde ve site içlerinde de personelin hassas el dedektörlerle yaya olarak tarama yaptığı ifade edildi.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER