Biosun, İmam Hatip birlikte ‘Temiz Çevre, Temiz toplum’ Projeleri başaralı oldu.

Biosun Pamukova ve Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklığında gerçekleşen “Temiz Çevre, Temiz Toplum” projesine destek veren 250’ye yakın kişi 180 kg ağırlığında ambalaj atığı topladı.

Biosun, İmam Hatip birlikte ‘Temiz Çevre, Temiz toplum’ Projeleri başaralı oldu.

Geri kazanım konusunda çevre bilinci ve farkındalık yaratmak üzere faaliyetlerini sürdüren Biosun Pamukova, Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Temiz Çevre, Temiz Toplum” projesi sonucunda küçük bir dokunuş ile büyük bir fark yaratılabileceğini göstermiş oldu.

7 Nisan 2016, Perşembe günü okulun rehberlik saatinde gerçekleşen etkinliğe; Biosun Pamukova Tesisi’nden Eğitim Uzmanı Kaan Arda ve Eğitimci Çiğdem Durgut; Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Okul Müdürü Yılmaz Arslan, Çevre Kulübü ve Proje Koordinatör Öğretmeni Cihad Önkol, 220 öğrenci, 16 öğretmen, dört hizmetli, bir teknisyen ve bir memur olmak toplam 246 kişi katılım gösterdi. Katılımcılar; Biosun Pamukova tarafından dağıtılan ambalaj atıkları için özel üretilmiş mavi renkli poşetler ve şeffaf eldivenler ile lisenin çevre sokakları ve park alanı etrafına saçılmış her biri birer doğal kaynak olan kağıt, plastik, cam ve metal türündeki ambalaj atıklarını topladı.

Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından talep edilen etkinlik sonunda toplam 180 kg ambalaj atığı toplandı.

Kağıdın ağaçtan, plastiğin petrolden, camın kumdan ve petrolden dönüştüğü, metalin ise başlı başına bir cevher olduğu bu atıklar toplanarak küçük bir dokunuş ile büyük bir fark yaratılabileceği gösterildi. Proje ile birlikte; sokaklara gelişi güzel bırakılan atıkların rüzgar ve sokak hayvanları eşliğinde çevreye saçılmasının, etrafta uçuşan poşetlerin ve benzeri türdeki atıkların aslında ne kadar büyük bir çevre kirliliğine sebep olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca Pamukova çevresinde verilen eğitimler yeni bir uygulama ile pekiştirilirken, uygulamalı eğitim sayesinde hem öğrenciler hem de çevre halkı üzerinde pozitif bilinç kazandırıldı. Böylece temiz bir çevreye ve doğal olarak temiz bir topluma kavuşabileceğimiz gösterildi.

İlk pilot uygulamayı başarıyla tamamlayan Biosun Pamukova, projeyi bütün okullara yayarak Çevre Haftası kapsamında 6 Haziran tarihinde ayrı bir etkinlik olarak düzenlemeyi planlıyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 14:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER